JEZYK
Po polsku In Deutsch In English en Français
MENU
TL Tuchola
Powiat Tucholski
LOGO
Maly róg mysliwski
z herbem Tucholi
(Patronka Tucholi
Sw. Malgorzata)

Rozmiar: 19780 bajtów
Sygnaliści wygrali Puchar Starosty Powiatu Ludwigslust

Sygnaliści myśliwscy "Jenot" z Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi, w dniu 1 maja zdobyli Puchar Starosty powiatu Ludwigslust, podczas "XX Mistrzostw Sygnalistów Myśliwskich" Meklemburgii-Przedpomorza w niemieckim Hagenow. W przeglądzie uczestniczyło 20 zespołów reprezentujących

Więcej >>>


Dodano: 04.05.2011
Aktualności
Nowa ekspozycja Muzeum Sygnałów Myśliwskich
W dniu 11 stycznia 2011 r., w Technikum Leśnym w Tucholi nastąpiło otwarcie wystawy czasowej - "Rogi myśliwskie - od Petersburga do Paryża" (ze zbiorów Muzeum Sygnałów Myśliwskich - Piotra Grzywacza z Tucholi).Więcej >>>


Dodano: 01.02.2011
Aktualności
Obrady Komisji Muzycznej i Komisji Jurorów KSM PZŁ
W dniach 23 - 25 marca 2007 r w Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie obradowała Komisja Muzyczna i Komisja Jurorów Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.

Omawiano różne problemy dot. oceniania podczas konkursów, interpretacji regulaminów oraz ustalono założenia do regulaminu w klasie MSH.

Omówiono również liczne problemy dotyczące techniki gry na rogu, oraz sposobu oceny za popełniane błędy.
Dodano: 25.03.2006
Aktualności
Rozmowa Piotra Grzywacza z ks. Andrzejem Kossem
- Kapelanem Myśliwych, Leśników
i Rycerzy Diecezji Pelplińskiej

"Cieszy fakt organizowania uroczystości i Mszy Św. hubertowskich przez wiele kół łowieckich. Człowiek miał zawsze potrzebę głębszego spojrzenia na to co robi i co jest jego pasją. Tak się składa, że tradycja łowiecka w Europie związana jest z postacią św. Huberta, szczególnie z objawieniem jakiego doznał w czasie polowania w lesie. Łowiectwo dzisiaj nie jest sposobem zarabiania na życie jak to było kiedyś, ale jest pasją i uczeniem się obcowania z przyrodą."


Dodano: 21.03.2007
Aktualności

Z życia KSM "Jenot"

Międzynarodowe warsztaty u "Jenota"

W dniu 8 marca br., na próbę sygnalistów myśliwskich "Jenot" przy Zespole Szkół Leśnych i Agrotechnicznych w Tucholi przybyli: Josef - Jan Siebert z Berlina (solista i członek orkiestr symfonicznych Berlina) oraz Mieczysław Leśniczak z Poznania (kierownik artystyczny Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego).

Goście są ekspertami i wykonawcami muzyki na waltorni i trąbce o randze międzynarodowej. Podczas spotkania zapoznali się z poziomem artystycznym i dorobkiem tucholskich sygnalistów. Ponad dwie godziny udzielali cennych porad w zakresie ćwiczeń na rozegranie, techniki oddechu, doboru ćwiczeń, artykulacji dĽwięku podczas gry na rogu. Dla młodzieży było to pierwsze spotkanie z tak wybitnymi ekspertami w tej dziedzinie.

Więcej >>>
Dodano: 09.03.2007
Aktualności

Szkolenie KSM PZŁ w Margoninie

Szkolenie z zakresu programu komputerowego do obsługi konkursów sygnalistów myśliwskich

W dniach 25 - 26 marca Ośrodku Leśnym w Margoninie w Wielkopolsce odbyło się szkolenie zorganizowane przez Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, którego zakres obejmował pracę z programem komputerowym do obsługi konkursów sygnalistów myśliwskich.

Więcej >>>
Dodano: 27.03.2006
Aktualności

"GAZETA POMORSKA" 17 listopada 2005:

UCZELNIE. W Tucholi kształcą inżynierów

Leśniczy z tradycją

"Tuchola jest czwartym miastem w Polsce, w którym kształcą się inżynierowie leśnictwa. Region może na tym skorzystać..."

"...Stolica Borów Tucholskich to czwarte miasto w Polsce - po Warszawie, Poznaniu i Krakowie - które kształci inżynierów leśnictwa. Otwarcie takiego kierunku może zachęcić do nauki studentów z całego kraju."


Więcej >>>
Dodano: 23.11.2005
Wydawnictwa
Wydawnictwa
Wydawnictwa
FILMY
Site Admin: Karol Grzywacz 2005-2021
Strona wygenerowana w ciągu: 0.001 s.