JEZYK
Po polsku In Deutsch In English en Français
MENU
TL Tuchola
Powiat Tucholski
LOGO
Maly róg mysliwski
z herbem Tucholi
(Patronka Tucholi
Sw. Malgorzata)

Rozmiar: 19780 bajtów
Aktualności
Sygnaliści wygrali Puchar Starosty Powiatu Ludwigslust


Sygnaliści myśliwscy "Jenot" z Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi, w dniu 1 maja zdobyli Puchar Starosty powiatu Ludwigslust, podczas "XX Mistrzostw Sygnalistów Myśliwskich" Meklemburgii-Przedpomorza w niemieckim Hagenow. W przeglądzie uczestniczyło 20 zespołów reprezentujących Meklemburgię, Brandenburgię, Szlezwik Holsztyn, Hamburg, Berlin, Saksonię Anhalt i Polskę. Podopieczni Piotra Grzywacza w konkursowej prezentacji wykonali sygnały polskie: Sygnał Dni Borów Tucholskich, Wilk lub ryś na rozkładzie, Jenot na rozkładzie, Darz Bór, a także znane w Niemczech sygnały; Dzik na rozkładzie, Żubr na rozkładzie, Posiłek i Marsz myśliwski. Niespodzianką było solowe odegranie sygnału "Apel na łowy" przez Krzysztofa Ignalskiego na drewnianym Rogu Tucholskim oraz fanfary historycznej na rogu francuskim "Trompe de Chasse" przez Mateusza Modrzejewskiego.

Z okazji jubileuszu XX-lecia przeglądu, Piotr Grzywacz wręczył Giseli Schwarz – Burmistrz miasta Hagenow list gratulacyjny oraz grafikę od Burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego.

Dwie główne nagrody: Puchar Burmistrza i Puchar Starosty przyznano zespołom: „Rogi Alpejskie” z Hamburga oraz „Jenot” z Tucholi w składzie: Piotr Grzywacz, Aleksandra Grzyb, Natalia Miziołek, Mateusz Modrzejewski, Krzysztof Ignalski, Jakub Płotka, Jakub Dobersztyn, Tomasz Prabucki i Zbigniew Michalik.

Piotr Grzywacz: - w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w centrum Berlina. Bardzo ciepło przyjęli nasz koncert pod Bramą Brandenburską liczni turyści z Azji i Francji. Kiedy usłyszeli że jesteśmy z Polski, bardzo radośnie gratulowali nam beatyfikacji Jana Pawła II". Za pomoc i wsparcie podczas organizacji wyjazdu, zespół bardzo dziękuje Dyrekcji Szkoły, Panu Burmistrzowi, Pani Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi oraz Panu Wilfriedowi Röpert z Zarządu Krajowego Związku Łowieckiego Meklemburgii-Przedpomorza”
Dodano: 04.05.2011

Wydawnictwa
Wydawnictwa
Wydawnictwa
FILMY
Site Admin: Karol Grzywacz 2005-2021
Strona wygenerowana w ciągu: 0.012 s.