JEZYK
Po polsku In Deutsch In English en Français
MENU
TL Tuchola
Powiat Tucholski
LOGO
Maly róg mysliwski
z herbem Tucholi
(Patronka Tucholi
Sw. Malgorzata)

Rozmiar: 19780 bajtów
Artykuły

"GAZETA POMORSKA" 17 listopada 2005:

UCZELNIE. W Tucholi kształcą inżynierów

Leśniczy z tradycją

Tuchola jest czwartym miastem w Polsce, w którym kształcą się inżynierowie leśnictwa. Region może na tym skorzystać.

Taki kierunek otworzyła tamtejsza Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem. Na pierwszym roku uczy się 200 studentów - stacjonarnych i dziennych. - Tuchola ma ogromną tradycję w kształceniu leśników - mówi dr Krzysztof Kannenberg, rektor uczelni.

- Nasz Zespół Szkół Leśnych i Agrotechnicznych obchodził 40-lecie istnienia, to największa taka szkoła w Polsce. Gdyby zapytać przeciętnego Polaka, z jakim miastem kojarzy mu się kształcenie leśników, bez wątpienia wskaże właśnie Tucholę. W ten sposób myślą o niej także cudzoziemcy. Dlatego o otworzeniu takiego kierunku marzyłem nie tylko ja, ale także władze samorządowe i powiatowe.

Stolica Borów Tucholskich to czwarte miasto w Polsce - po Warszawie, Poznaniu i Krakowie - które kształci inżynierów leśnictwa. Otwarcie takiego kierunku może zachęcić do nauki studentów z całego kraju. Rektor wskazuje na zapotrzebowanie polskiego rynku pracy na ludzi z tej branży. Podkreśla, że Lasy Państwowe to największy pracodawca w kraju. Powstaje też sektor lasów prywatnych, a leśnicy mogą liczyć na zatrudnienie również m.in. w parkach narodowych i krajobrazowych. - Będziemy doskonalić ten kierunek i bazę, która w Tucholi już jest - dodaje rektor. - Zależy nam, żeby być propagatorem tradycji lokalnej.
Dodano: 23.11.2005
Wydawnictwa
Wydawnictwa
Wydawnictwa
FILMY
Site Admin: Karol Grzywacz 2005-2021
Strona wygenerowana w ciągu: 0.014 s.