JEZYK
Po polsku In Deutsch In English en Français
MENU
TL Tuchola
Powiat Tucholski
LOGO
Maly róg mysliwski
z herbem Tucholi
(Patronka Tucholi
Sw. Malgorzata)

Rozmiar: 19780 bajtów
Konferencja 2009
III Ogólnopolska Konferencja Organizatorów
Konkursów Sygnalistów Myśliwskich

W dniach 14 - 15 marca 2009 w Zespole Szkół Leśnych w Tucholi odbyła się konferencja zorganizowana przez Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, której celem było wspólne spotkanie i wymiana doświadczeń organizatorów konkursów sygnalistów myśliwskich z całej Polski. Przy tej okazji odbyły się także spotkania Komisji Muzycznej i Kolegium Jurorów KSM.

Konferencja rozpoczęła się wystąpieniem mgr Anieli Czyżyk, Dyrektora ZSL oraz dra Macieja Strawy, Prezesa KSM PZŁ. Minutą ciszy i sygnałem myśliwskim "Darz Bór" uczczono pamięć zmarłego niedawno, zasłużonego dla polskiej sygnalistyki Andrzeja Rokickiego.

Wśród tematów omawianych w Tucholi znalazły się: analiza i podsumowanie organizacji konkursów, kalendarium konkursów i festiwali sygnalistyki i muzyki myśliwskiej w 2009 roku, prezentacja portalu internetowego www.muzyka.mysliwska.pl, prezentacja programu komputerowego do obsługi konkursów, omówienie zasad i kryteriów oceny konkursowej, analiza regulaminów konkursowych.

Szczególnym tematem, cieszącym się dużym zainteresowaniem uczestników konferencji było wystąpienie na temat pozyskiwania środków zewnętrznych na organizację konkursów. Był też czas na dyskusję nt. warunków i zasad organizacji konkursów, przeglądów i festiwali oraz omówienie przygotowań do organizacji XIV OKSM "O Róg Wojskiego" przez przedstawiciela głównego organizatora z Zarządu Okręgowego PZŁ w Olsztynie. Omówiono też słabe i mocne strony poszczególnych konkursów regionalnych. W przerwie między wystąpieniami uczestnicy zwiedzili też Muzeum Sygnałów Myśliwskich Piotra Grzywacza.

Przebieg konferencji i odczucia uczestników jednoznacznie wskazują na konieczność organizowania takich spotkań, dowodem tego jest także duża ilość uczestników, bo w konferencji wzięło udział ponad 50 osób reprezentujących takie ośrodki jak: Barwice, Goraj, Wałbrzych, Pszczyna, Kraków, Biłgoraj, Poznań, Bytów, Kwidzyn, Radzymin, Warcino, Brynek, Tułowice, Olsztyn, Przeborowo, Łagów Lub., Sieradz, Brodnica, Przechlewo, Spychowo, Sierakowice Kościerzyna i Tuchola.

mgr inż. Karol Grzywacz
(20.03.2009)

Galeria zdjęć z konferencji
autor zdjęć: Longin Podleśny
Wydawnictwa
Wydawnictwa
Wydawnictwa
FILMY
Site Admin: Karol Grzywacz 2005-2021
Strona wygenerowana w ciągu: 0.001 s.